Останнім часом ліпнина знову повертається на ринок оздоблювальних матеріалів – як недорогий, але ефектною обробки інтер’єру. У нашій статті ми розглянемо, як монтується ліпнина, а також можливість її фарбування.

Як правило, ліпнину виробляють окремими модулями, які потім збираються в єдине ціле. І якщо раніше сировиною для виготовлення служив гіпс, то тепер важкі гіпсові все частіше витісняються полімерними – з поліуретану, з покриттям і без. В основному виробники пропонують гарантування і ламіновані поверхні, кожен тип покриття служить визначеної мети. Так, ламинатное покриття доречно лише при внутрішній обробці, а погрунтовану можна використовувати як для внутрішніх, так і для зовнішніх робіт, оскільки грунтовка продовжує термін експлуатації поліуретану.
До того ж ламінат можна фарбувати тільки фарбами, які є хімічно неактивними, а погрунтовану поверхню – будь-якими. Ну, і відповідно вартість грунтованої ліпнини вище.

Монтувати поліуретан можна будівельним клеєм, звичайними і рідкими цвяхами. Якщо хочеться посадити ліпнину на клей – потрібно просто нанести на зворотну поверхню ліпнини клеїть кошти. Коли клей повністю висохне, можна фарбувати елементи.

Важливо: вироби з поліуретану деякий час доведеться потримати в приміщенні, де буде проводитися обробка – для «звикання» і більш міцного склеювання поверхонь ліпнини та стіни. А ось тим, хто збирається садити ліпнину на цвяхи, хочеться порекомендувати використовувати найтонші цвяхи – щоб не пошкодити випадковим ударом весь елемент.

Якщо ви плануєте встановлювати ліпнину на стелі в кімнаті, то можна обійтися звичайною табуреткою. А тим, хто займається фасадної обробкою, можна використовувати металеві або дерев’яні лісу.

Фарбувати ліпнину можна двома способами: традиційним і незвичайним. У першому випадку елементи просто фарбують в той же колір, що і обробка стін / стелі. А в другому – яскраво, барвисто, незвично – так, щоб дизайн інтер’єру чітко виділявся.

І наостанок – кілька порад по обробці ліпнини

Рада 1: якщо вам хочеться зробити дизайн ліпнини незвичайним, то можна навіть змінити фактуру матеріалу – губкою, валиком, пензлем, тканиною, з використанням загусники фарби. Можна створити рельєфну поверхню, а можна – і ідеально гладку, з ефектом старіння, шкіри, граніту та гранітної крихти.

Рада 2: замість фарби нанести фольгированное покриття – як імітацію срібла. Або золота.

Рада 3: люмінісцированія.

Це досягається за допомогою сучасних фарб, так виходить ефект світіння в темний час доби – досить незвично і красиво!