Pieņemšanas katedrāles liktenis kara gados nebija tik priecīgs. 1918. gadā artilērijas bombardēšanas rezultātā tika iznīcināta Debesbraukšanas katedrāle, un tika izveidota īpaša komisija, kuras sastāvā bija Kijevas Zinātniskā arhīva komisija, Mākslas izpētes biedrība un Kijevas Seno pieminekļu un mākslas saglabāšanas biedrība. 1919. gadā, uzsākot darbu ar baznīcu uzskaiti un aprakstu, lai noskaidrotu to vēsturisko un māksliniecisko vērtību, tika aptaujāta un fotografēta Debesbraukšanas katedrāle. Šo periodu iezīmēja katedrāles pētniecības līmeņa paaugstināšanās, jo īpaši 1937. gadā, I. V. Morgilevska vadībā, tika veikti “īpašie padziļinātie” arhitektūras un arheoloģiskie pētījumi “un” Pieņemšanas katedrāles mērījumi “.

Morgilevskis pētījums tika pārtraukts Lielā Tēvijas kara dēļ. ”

Pagaidu okupācijas laikā no 1941. gada 3. novembra, kad fašisti ieņēma Kijevu, tika uzspridzināts Svētku katedrāle. “Attiecībā uz to, kurš iznīcināja Debesbraukšanas katedrāli, vairākās publikācijās ir atšķirīgi viedokļi.” Okupācijas laikā cara vārti no sudraba, 120 sudraba apģērba gabali, altāra un altāra sudraba altāra rotājumi, evaņģēlijs sudraba rāmjos uc tika noņemti no Vācijas katedrāles uz Vāciju, un tikai nelielu daļu no kājām varēja atgriezt. “Fašisti 1942. gada oktobrī izveidoja īpašu„ biroju ”, kas nodarbojās ar iznīcināto struktūru demontāžu, tostarp Pieņemšanas katedrāle. Lielākoties no drupām, celtniecības materiāli bija piemēroti turpmākai izmantošanai: vara no kupoliem, koka izstrādājumiem utt. “.

Pēc Otrā pasaules kara beigām tika atjaunota Kijevas-Pečerskas rezervāta darbība. 1945. gadā arhitektūras darbnīca, kuru vadīja profesors NN Demins, veica mērījumus darba novērtēšanai. Jau pirmajos pēckara gados restauratori izstrādāja metodes, lai atjaunotu izpostītu katedrāli, tostarp labi pazīstamos restauratorus PD. Baranovskis, L.P. Šhovs ierosināja „katedrāles atjaunošanā izmantot ne tikai baznīcas sienas, bet visi pārdzīvojušie lielie bloki bija organiski iekļauti nesen atjaunotajos ēku tilpumos”.

“1945. gada novembrī SNK-PSRS Arhitektūras birojā tika izskatīti katedrāles drupas apsekojuma rezultāti, ko veica inženieri P. Grishins un LK. Lyubimov. Tā paša gada decembrī tika veikti attiecīgie aprēķini un tika veikts projekts, lai stiprinātu Jāņa teoloģijas sānu kapelu un senās tempļa centra dienvidu apsi. ” Darbs tika veikts, lai nojauktu katedrāles drupas, un 1946. gada septembrī profesora L. G. Leontoviča vadībā tika aprēķināti Pieņemšanas katedrāles gruveši, kas palika pēc katedrāles drupu demontāžas 1945. gadā. 1945. gadā tika veikts Kijevas-Pečerskas dabas rezervāta personāls katedrāles -arheoloģiskie pētījumi. ” Tajā pašā laikā tika izstrādāts Jānis teoloģijas kapela un dienvidu Navi altāra daļas dizaina uzdevums, un 1946. gada rudenī tika izstrādāts un apstiprināts atbilstošais projekts. „No 1946. gada līdz 1948. gadam Džeina-teoloģiskā sānu kapela, 11. gadsimta katedrāles dienvidu daļa, tika noņemta no šķembām. un paplašinājums, kurā atrodas sacristy. ” 1946.-1949. Gadā tika sagatavoti attiecīgie ziņojumi un zinātniskās publikācijas, kas aptvēra Pieņemšanas katedrāles vēsturi. 1947.-1948. Gadā lielākā daļa šķembu tika noņemta, un 1951. gadā un 1952. gada jūnijā-oktobrī nākamais arhitektūras un arheoloģisko pētījumu posms sākās M. V. Kholostenko vadībā. 1954. gadā drupas daļēji tika demontētas virzienā no rietumiem uz austrumiem. Pēckara gados galvenokārt turpinājās Pieņemšanas katedrāles zinātniskie būvmateriālu un konstrukciju pētījumi, kas balstījās uz lauka aptaujām, fotofiksācijām un paraugu laboratoriskajiem pētījumiem, kas ļāva mums klasificēt plinfu, ģipša un šķīdumu paraugus. 1955. gadā tika publicēti iepriekšējo gadu pētījumu rezultāti. Tātad 1945.-1994. Gada aptaujas ļāva bagātināt vecās krievu perioda celtniecības tehnikas un būvmateriālu zināšanas.

Kopš 1962. gada jūlija notika pēdējais nojaukšanas katedrāles šķembu demontāžas periods, kas ļāva noteikt katedrāles struktūru saglabāšanas statusu, identificēt avārijas iznīcinošas vietas, būvmateriālu paraugus, kā arī turpināt mērījumus un pētniecisko darbu. 1963. gadā tika izstrādāti divi Pieņemšanas katedrāles drupu saglabāšanas projekta varianti, uz kuru pamata viņi sagatavoja „priekšlikumus par objekta saglabāšanu, kas tika īstenoti 1965. – 1967. Gadā”.

“Gados 1980-1981. Kā daļu no Kijevas un Pečerskas dabas lieguma nākotnes attīstības vēsturiskā un arhitektoniskā pamatojuma tika izstrādāti pamatu atjaunošanas katedrāles atjaunošanai, un 1981. gadā Kijevas pilsētas izpildkomiteja un Ukrainas Valsts būvkomiteja apstiprināja Pieņemšanas katedrāles atjaunošanas projekta izstrādes uzdevumu. 1982.-1986. Gadā tika veiktas papildus arheoloģijas aptaujas, kas tika veiktas ar Pieņemšanas katedrāli, jo īpaši tās pamatiem, tika veikti jauni arhīva avoti, veiktas katedrāles ēkas vēstures korekcijas un ļauts rekonstruēt katedrāles arhitektūras izskatu dažādos būvniecības periodos.