Для оформлення стін існує безліч варіантів, однак, головними є – шпалери або фарба. Обидва ці варіанти мають свої недоліки і переваги. Шпалери хороші тим, що є екологічно чистими і як стверджують багато, надають більше затишку в кімнаті. Різновиди текстури і малюнків на шпалерах вражають своєю різноманітністю. З деяких пір, наприклад, стали дуже популярні фотошпалери, які надають неймовірну атмосферу інтер’єру. Фотошпалери можуть бути і видом на природу, і з видом на якого міста.
Існують також, текстильні шпалери, вони зроблять будь-яку кімнату по-справжньому багатою в плані затишку і атмосфери.

Існують також шпалери, які можна мити, склошпалери, рідкі шпалери. Важливою перевагою такого покриття є те, що шпалери дають деяку звукоізоляцію.

Що стосується фарбування стін, то палітра кольорів не залишить байдужим нікого. Можна знайти фарбу не те щоб будь-якого кольору, а навіть будь-якого відтінку даного кольору. Колір стін можна міняти із завидною регулярністю, що дає можливість завжди оновлювати інтер’єр кімнати. Однак, щоб пофарбувати стіни, треба зробити непросту підготовку. Всі стіни повинні бути вирівняні і без тріщин, що несе за собою не тільки витрату часу, а й грошей. Шпалери ж на стінах підійдуть для будь-якої поверхні, звичайно, краще за все щоб стіни були рівними, проте, якщо є невеликі дефекти, то шпалери, особливо текстурні, їх приховають.

Що стосується практичності, то пофарбовані стіни легко відмити, однак, пил на стінах пофарбованих осідає значно швидше і це загрожує тим, що якщо на пофарбованої стіні з’явилася пляма, то мити доведеться всю стіну, так як воно може виділятися. Шпалери мити не можна, однак, на яскравих шпалерах, текстильних або просто візерункових, посаджене, невелика пляма може бути і зовсім непомітним.

Так що ж краще шпалери або фарба? Слід виходити в першу чергу і практичності і власних уподобань. Якщо Вам подобається часто міняти інтер’єр і атмосферу приміщень, то, швидше за все, є сенс зупинити свій вибір на фарбі для стін. Якщо ж ви хочете створити затишну, теплу, припустимо, спальню, то краще вибрати красивий дизайн шпалер, фото які можна підглянути в галереях інтернет магазинів. Виходити можна також з кожного приміщення окремо. На кухні, швидше за все, будуть зручніше фарбовані стіни або шпалери, які можна мити.

Можна також поєднувати фарбовані стіни і, наприклад, фотошпалери на одній стіні. Головне, зважити всі за і проти і вибрати параметри, які більш важливі і зручні для вас, а також виходячи з приміщення і будинки в цілому.